Příjemnou noc, je středa 23.1.2019, 23:43. Dnes má svátek Zdeněk, zítra Milena.
Detail
Celý článek
VIII. Obecní ples v Kovářově
2011-03-02 13:12:42 | Obec
26. února 2011 patřila sobotní noc v Kovářově již VIII. Obecnímu plesu. K tanci a poslechu skvěle hrála hudební kapela EDEN z Tábora. O vystoupení na plese se postarala organizace ZKO Olšinky - Milevsko s tanečním vystoupením „tanec se psy“ a tanečnice z taneční skupiny CETARE z Českých Budějovic, které zatančily originální „orientální tanec s křídly“. Malá i velká tombola byla letos opět bohatá. Hlavní cenou velké tomboly byl již tradičně televizor (LED TV PHILIPS), věnován firmou HIKI s.r.o., Chelčice. I ostatním sponzorům chceme ještě jednou veřejně poděkovat za jejich ochotu a vstřícnost. Děkujeme všem návštěvníkům Obecního plesu (a že jich nebylo málo - přes 230), že nás přišli v našem snažení podpořit. Výtěžek z plesu bude dále využit na financování akcí pro děti a seniory. Obec Kovářov děkuje všem sponzorům: ALEA sportwear a.s., Písek; AVE odpadové hospodářství, Jindřichův Hradec; BARVY a LAKY RENOVO, Bavorov; BDM Stavební a.s., Písek; BOMA BURIAN, Milevsko; ČEVAK a.s., České Budějovice; DESPAIRES; Doubek Jiří, OTHERM –Sepekov; Doubková Hana, Chrást; ELEKTRO CALTA – K s.r.o., Milevsko; FAST KOVOŠROT s.r.o., Milevsko; Grůbr Dušan, restaurace Kalvárie, Kovářov; Háchová Jana , Předbořice; HIKI, s.r.o. Chelčice; HROCH Pavel, Kovářov; Ing. Karel HLADKÝ barvy – laky, Milevsko; Ing. Stejskal Václav, Praha; JAHLA s.r.o., Milevsko; Janeček Petr, Kovářov; Janeček Tomáš, Kovářov; JEDNOTA s.d., Milevsko; Klíma Ladislav, Pechova Lhota; Kuchta Pavel, Zhoř; LESNÍ SPRÁVA Orlík nad Vlt.; Loužecký Pavel, Praha; LUWEX a.s., Praha; MALÍŘSTVÍ Lhota a Mlčkovský, Sepekov; Marvalová Aneta, Chlumek; Miková Lenka, Kovářov; MINERAL, KAMENOLOMY ČR s.r.o., Lašovice; Mgr. Smrčina Leoš; MS Zahořany; MVDr. Nováková Kateřina, Kovářov; Novotný Josef, Kovářov; Obecní úřad, Kovářov; PALIVA V&V SEDLČANY s.r.o; Papírnictví Martin Koptiš, Milevsko; PEKAŘSTVÍ CHYŠKY, PEKAŘSTVÍ KOVÁŘOV, Ing. Jaroslav Kolář; PILA PAŠEK, Vepice; PLASTIKO s.r.o., Kovářov; p. Pokorný, Praha; Pšeničná Hana, Kovářov; Pšeničná Zuzana, Kovářov; Pšeničný Zdeněk, Vepice; RADIOSTAV a.s., Kovářov; Restaurace NA KŘIŽOVATCE, Müller Roman, Kovářov; rodina Robova, Kovářov; řeznictví KOUTNÍK Josef, Milevsko; SDH Kovářov; Slivka Pavel ml., Kovářov; SLUŽBY OBCE s.r.o.; Smrčinová Mirka, Kovářov; Souhradová Hana, Milevsko; Stavební společnost ŠLEHOFER, a.s., Praha 5 – Radotín; Stavebniny STEJSTAV, Milevsko; STŘECHY Ježek, Jesenice; STUDIO LA FLEUR, Milevsko; Suk Lubomír, Zahořany; Štegr Jaroslav, Kozárovice; TJ ZD Kovářov; TOLLMI Milevsko s.r.o.; TRUHLÁŘSTVÍ – Šindelář Miroslav, Vepice; TRUHLÁŘSTVÍ – Václav Kroupa, Kovářov; Víškovi, Kovářov; ZAHRADNICTVÍ ŠPETA, Kovářov; ZD Kovářov; ZEDNICKÉ PRÁCE, František Slivka, Kovářov; ZVVZ - ENVEN ENGINEERING, a.s. A DALŠÍ SPONZOŘI NA KTERÉ JSME ZAPOMNĚLI A NEBO NECHTĚLI BÝT JMENOVÁNI


Fotogalerie na Rajceti
Základní informace

Foto Kód obce: 07138 2
IČZÚJ: 549517
Kraj: Jihočeský
Okres: Písek

Počet obyvatel: 1442
Výměra: 5043,24 ha
Hustota: 28,59 ob./km2

Finanční úřad: Finanční úřad v Milevsku
Pověřený úřad: Milevsko
Stavební úřad: Milevsko
Matriční úřad: Kovářov
Pověřený úřad s rozšířenou působností: Milevsko

Počet částí obcí: 17
Počet katastrálních území: 11
Počet základních sídelních jednotek: 19

Pošta: Ano
Škola: Ano
Zdravotnické zařízení: Ano
Policie: obecní policie ano
Kanalizace: Ne
Voda: Ano
Plyn: NE

Obec Kovářov
Vítáme Vás na oficiálních stránkách obce Kovářov, vesnice České republiky roku 2004. Obec, rozkládající se v oblasti středního Povltaví, je na pravém břehu při silnici z Milevska do Krásné Hory, 11 km severozápadně od Milevska. Obecní úřad spravuje 16 osad.

První písemná zmínka o Kovářovu je z roku 1220. Kovářov, jak nám ukazuje historie, je však mnohem starší. Zdejší krajina byla dle archeologických poznatků osídlena již v 9. století. Na osídlení měla vliv i blízkost řeky Vltavy, jí i Kovářov může děkovat za svůj vznik a rozvoj. Na počátku měl Kovářov několik dvorců či tvrzí, hospodařily zde rody rytířské, které postupně prodávaly své majetky pánům z Rožmberka a Švamberkům. V roce 1592 připadl Kovářov prodejem do majetku pánů na Zvíkově a Orlíku.

Obec Kovářov je členem Svazku obcí Milevsko.

Kontakty
Obec


Obec Kovářov
OÚ Kovářov
Kovářov 63
398 55tel.: 382 594 218 (OÚ)
tel:/fax: 382 594 486 (OÚ)
724 180 830 (starosta)
725 769 726 (místostarosta)
603 514 076 (obecní policie)

e-mail: oukovarov@volny.cz

datová schránka: xuubdff

Úřední hodiny:
pondělí a středa 7 - 11,30  12 - 17
úterý, čtvrtek a pátek 7 - 11,30  12 - 15,30

IČO: 00249777
Č. účtu: 641 735 349/0800

Sběrný dvůr
Sběrný dvůr

Sběrný dvůr
Kovářov 203
398 55

Pracovní doba:
* středa a pátek 12 – 17
* sobota 8 - 12

Znak obce
Znak obce
Foto
Nahrajte si Flash Player, pokud chcete vidět více.
Další fotogalerie..
www.kovarov.cz
© Obec Kovářov
Právní doložka
Editace