Tisková zpráva

 

Jihočeské folklorní sdružení                                        Milan Škoch, předseda

Kovářov3, 398 55                                                                            e-mail: milan.skoch@jfos.cz

tel.: 382 594 106, 604 692 062                                                         www.jfos.cz

 

 

 

Jihočeský zpěváček se představil v Senátu Parlamentu České republiky

 
Eva Dvořáková z Kovářova nejúspěšnější zpěvačka Jihočeského folklorního sdružení, která se umístila v celostátní soutěži Zpěváček 2005 ve Velkých Losinách mezi sedmi nejlepšími dětskými interprety lidových písní v České republice se představila 1. listopadu v Senátu Parlamentu Česká republiky.
Tento den se v rámci jednání Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu PČR konalo setkání ředitelů folklorních slavností a festivalů, starostů a primátorů festivalových měst i obcí, hejtmanů a dalších hostů.
Celé jednání bylo zahájeno znělkou Folklorního sdružení České republiky, po kterém zazpívala Eva přítomným hostům jihočeskou píseň  "Vesecký trávníčky" a sklidila zasloužený potlesk všech přítomných.
Poté již probíhalo vlastní hodnocení festivalů, které se konají v rámci celé České republiky a byly nastíněny okruhy spolupráce a rozvoje pro další období. Na jednání také vystoupili s příspěvky zástupci poslanecké sněmovny, Senátu, Ministerstva kultury ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, mediálních partnerů a dalších pozvaných hostů. 
 
Chtěl bych jménem Jihočeského folklorního sdružení poděkovat vedení Folklorního sdružení ČR za setkání ředitelů folklorních slavností a festivalů i dalších hostů, které napomáhá rozvoji lidové kultury v naší zemi. 
Zpěvačce Evě Dvořákové děkuji za vzornou reprezentaci Jihočeského kraje a Jihočeského folklorního sdružení.
 
 
Milan Škoch, předseda Jihočeského folklorního sdružení

 
foto: Milan Škoch
1. - Eva Dvořáková při úvodní písni v jednacím sále Senátu
2. - Eva Dvořáková s předsedou Folklorního sdružení ČR, Zdeňkem Pšenicou
3. - Eva Dvořáková se svou vedoucí Pavlou Škochovou v jednacím sále Senátu