Tisková zpráva ...Tisková zpráva ...Tisková zpráva ...Tisková zpráva ...Tisková zpráva ...Tisková zpráva ...
 

Tisková zpráva

 

Jihočeské folklorní sdružení                                        Milan Škoch, předseda

Kovářov3, 398 55                                                                            e-mail: milan.skoch@jfos.cz

tel.: 382 594 106, 604 692 062                                                         www.jfos.cz

 

  

 

Jihočeský zpěváček nahrával se Standou Hložkem

V neděli 27. listopadu se v pražském nahrávacím studiu Largo představila Eva Dvořáková z Kovářova, která se společně s dalšími pěti vybranými zpěváčky lidových písní České republiky a zpěvákem Standou Hložkem podílela na nazpívání vánočních koled Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal, Nesem vám noviny, Pásli ovce valaši a Veselé vánoční hody. Víkendové nahrávání vánočních písní společně s profesionálním zpěvákem Standou Hložkem bylo pro Evu novým, zajímavým zážitkem a oceněním Jihočeského folklorního sdružení, které podporuje rozvoj pěveckých schopností svých mladých členů.

 
Eva se v letošním roce účastnila regionální pěvecké soutěže dětských zpěváků lidových písní Jihočeský zpěváček 2005, pořádané Jihočeským folklorním sdružením, ze které postoupila do celostátní přehlídky Zpěváček 2005 ve Velkých Losinách. I na této přehlídce velice dobře a čistě zazpívala tamnímu publiku i  odborné porotě, jenž ji zařadila mezi sedm nejlepších dětských zpěváků celé České republiky. Dalším významným oceněním byla pro Evu Dvořákovou prezentace jihočeského pěveckého projevu na galakoncertu v Bratislavě, který se uskutečnil v říjnu ve velkém koncertním sálu Slovenského rozhlasu. O měsíc později se představila i v Senátu Parlamentu České republiky, kde písní zahájila jednání ředitelů folklorních slavností a festivalů za účasti dalších významných hostů. 
 
Chtěl bych velice poděkovat Evě Dvořákové za prezentaci Jihočeského folklorního sdružení a samozřejmě i Folklornímu sdružení České republiky, které ve spolupráci se Standou Hložkem a dalšími osobnostmi kulturního života dávají možnost dětským zpěvákům uplatnit své nadání. 
 
 
 
Milan Škoch
předseda Jihočeského folklorního sdružení
 

Foto: Zdeněk Dvořák
 
Eva Dvořáková se Standou Hložkem v nahrávacím studiu.