Tisková zpráva...Tisková zpráva... Tisková zpráva...Tisková zpráva... Tisková zpráva... Tisková zpráva...


Jihočeský folklorní soubor Kovářovan

Kovářov  398 55

tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz

www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz


 

Úspěšná premiera kovářovského divadla    

 

 

Kovářovští ochotníci  z Divadelní společnosti Podkova Jihočeského folklorního souboru Kovářovan uvedli v sobotu 17. prosince premieru pohádkové komedie "Jak čerti k nevěstám přišli". Tato hra byla již šestou hrou v pořadí, kterou ochotníci nacvičili od obnovení divadelní tradice v Kovářově v roce 2000. Všichni herci od poloviny září nacvičovali jednotlivé role a zároveň byli plni očekávání, zda se jako v minulých letech kovářovský kinosál, kde se představení konají, zcela zaplní diváky.

V odpoledních hodinách se členové Podkovy sešli k poslední zkoušce a ještě si ladili své role. S blížícím se podvečerem i začátkem premiery se stupňovalo pravé divadelní napětí a herci netrpělivě nahlíželi do sálu špehýrkou v oponě, zda bude o představení zájem. Údery gongu oznámily začátek vystoupení a po roztažení opony se zcela zaplněný kinosál  mohl plně přenést společně s herci do pohádky.

Chtěli bychom poděkovat hercům za jejich výkony a samozřejmě i divákům, kterých se sešlo na 180, bychom rádi vyjádřili velký dík za jejich potlesk a pohodovou atmosféru, jenž vytvořili během představení. 

 

Po skončení divadla uspořádal Jihočeský folklorní soubor Kovářovan pro ochotníky a své další členy Předvánoční posezení v nově otevřené Restauraci "Na křižovatce". Hostem setkání byl i starosta Kovářova Pavel Hroch s chotí, který poděkoval všem přítomným za jejich práci při udržování a rozvoji lidových tradic. V příjemném prostředí salonku nechybělo dobré jídlo, pití a družná zábava.

 

 manželé Milan a Pavla Škochovi

 

 

__________________

Foto: Milan Škoch

 

herci Podkovy po úspěšném představení

zleva: Martin Schmeller, Pavla Škochová, Stanislava Rybníčková, Štěpánka Rybníčková, Petra Brčáková, Prokop Kahoun, Martin Zelenka, Milan Škoch.

 


S pohádkou "Jak čerti k nevěstám přišli" zavítají členové Podkovy 7. ledna 2006 do obce Nadějkov, kde jak věří, udělají radost i tamnímu publiku.
 
PODKOVA
Divadelní společnost
_____________________________________
Jihočeského folklorního souboru Kovářovan
 
uvádí pohádku
 
JAK ČERTI K NEVĚSTÁM PŘIŠLI
  
Hrají:
chalupník Bedrna - Prokop Kahoun
Dorota, jeho starší dcera - Stanislava Rybníčková
Marjána, jeho mladší dcera - Petra Brčáková
čert Froliáš - Martin Zelenka
čert Elius - Martin Schmeller
čert Luciáš - Milan Škoch
čertice Agáta - Štěpánka Rybníčková
čertice Berta - Pavla Škochová
_______________________________________________
námět, scénář, scéna: manželé Milan a Pavla Škochovi
sledování textu: Miloslav Fořt
režie: Milan Škoch