Tisková zpráva...Tisková zpráva... Tisková zpráva...Tisková zpráva... Tisková zpráva... Tisková zpráva...


 

Jihočeský folklorní soubor Kovářovan

Kovářov  398 55

tel.: 382 594 106, 604 692 062, e-mail: milan.skoch@tiscali.cz

www.kovarov.cz, www.jfos.cz, www.fos.cz

 


 

 Kovářovan na Národním krojovém plese

ve Žďáru nad Sázavou    

 

 

 

 

Jihočeský folklorní soubor Kovářovan se společně s dalšími folklorními soubory z Jihočeského kraje představil v sobotu 4. února na Národním krojovém plese Folklorního sdružení České republiky ve Žďáru nad Sázavou. Letošní již devátý ročník byl věnován právě jižním Čechám.
Kovářovan zde zastupoval národopisnou oblast "Kozácko" a účinkoval ve společném programu všech jihočeských folklorních souborů. Všichni přítomní hosté mohli obdivovat bohatost jihočeské lidové kultury, která jim byla představena v pestrosti jednotlivých oblastí kraje, půvabu jihočeských krojů a v písních i tancích, vše doprovázené velkoplošnou projekcí krás jižních Čech.
Kovářovan se také prezentoval volným vystoupením, kterým potěšil návštěvníky plesu i hejtmana Jihočeského kraje Jana Zahradníka, jenž stál v čele delegace Jihočeského kraje. Hejtman si společně s Kovářovanem zazpíval písničku "Ó hřebíčku zahradnický" a podiskutoval se členy souboru.
 
Součástí plesu byla soutěž o nejsympatičtější krojovaný pár a Kovářovan měl také zde želízko v ohni, Barboru Sedakovovou a Martina Schmellera. Barbora s Martinem výborně zvládli svůj soutěžní taneční vstup a i přesto, že se nedostali na "bednu", odnesli si kromě cen za účast v soutěži také hezké zážitky stejně tak jako celý soubor z účasti na národním krojovém plese.
Děkujeme všem členům Kovářovanu za vzornou reprezentaci naší oblasti i Jihočeského kraje a organizátorům za obrovský kus práce, jenž odvedli pro spokojenost všech hostů plesu, kterých bylo zhruba na 1 300. 
 
 
 
manželé Milan a Pavla Škochovi  
 

Foto: Milan Škoch
 
foto 1: členové souboru při společném vystoupení
foto 2: zpívání s hejtmanem
foto 3: předávání cen soutěžním párům
foto 4: soubor při volném vystoupení